Strona www.irt.wroc z tekstem.png
PZPWD_200.png
Studia nad rozwojem 200x66.png
Platforma wymiany wiedzy 200x66.png
SMOG 200a.png
LOGF 200.png
kolej2.png
DPR 200x66.png
Cykloprojekt 200x66.png
DORT 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
SIEDZIBA_200.png
otw.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
healingplaces.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
14-07-2020Zdjęć: 3
REVIVAL! Rusza wystawa plenerowa na temat dziedzictwa kulturowego w historycznych miastach na polsko-niemieckim pograniczu.

W dniu 1 lipca, na żarskim Rynku została zainstalowana wystawa plenerowa zrealizowana w ramach projektu REVIVAL! Wystawa opracowana przez IRT, przy współudziale partnerów projektu jest opowieścią o historii i kulturze miast partnerskich - 6 polskich i 4 niemieckich - Bolesławca, Chełmska Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Kamiennej Góry, Lubomierza i Żar oraz Bautzen, Görlitz, Reichenbach i Zittau. Na wystawie są prezentowane archiwalne i współczesne panoramy miejskie oraz fotografie obiektów zabytkowych zlokalizowanych na obszarach staromiejskich, a obok tego wątki przedstawiające tradycje i życie codzienne dawnych i obecnych mieszkańców miast. Ekspozycja wystawy pomoże we wzajemnym poznaniu się, podniesie świadomość na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego rozwoju prezentowanych miast a tym samym przyczyni się do wzmocnienia tożsamości mieszkańców regionu pogranicza Dolnego Śląska i Saksonii. Będzie także doskonałą promocją turystyczną regionu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która obecnie jest pokazywana w Żarach (1-15 lipca), a następne będzie eksponowana w Bolesławcu (16 – 31 lipca), Kamiennej Górze (1 – 16 sierpnia) oraz w Gryfowie Śląskim (17 sierpnia – 6 września). W pozostałych miastach partnerskich dokładne terminy ekspozycji nie są jeszcze znane.