Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
Dołączone pliki:
Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji dla subregionu wałbrzyskiego (warsztaty 18 XII 2020 r.)

W dniu 18 grudnia 2020 r. odbyły się warsztaty poświęcone przygotowaniu Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji (TPST) dla subregionu wałbrzyskiego. W warsztatach udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, zespół przygotowujący Społeczny Plan Sprawiedliwej Transformacji oraz eksperci PwC, a także przedstawiciele samorządów lokalnych.

Spotkanie otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko. Następnie przedstawiono wyniki prac przygotowawczych ze strony UMWD i Instytutu Rozwoju Terytorialnego, a także działań prowadzonych ze strony zespołu społecznego. Po omówieniu opracowań, odbyła się dyskusja z udziałem ekspertów z PwC na temat zakresu przygotowywanego TPST.

Opracowanie Instytutu poświęcone jest określeniu zasięgu wpływu Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego na zatrudnienie i dojazdy do pracy. Z wynikami prac można zapoznać się w załączonej prezentacji. Zachęcamy do lektury, a osoby posiadające dokumenty dotyczące przewozów pracowniczych w czasach funkcjonowania kopalń, które mogłyby rzucić nowe światło na przedstawiane kwestie, prosimy o kontakt.