Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
Powstanie Koncepcja transportu zeroemisyjnego w województwie dolnośląskim - mobilność rowerowa w codziennych dojazdach Dolnoślązaków

Instytut Rozwoju Terytorialnego w imieniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego przystępuje do sporządzenia Koncepcji transportu zeroemisyjnego w województwie dolnośląskim - mobilność rowerowa w codziennych dojazdach Dolnoślązaków .

To kolejny krok zmierzający do  przeformułowania polityki transportowej regionu i zachęcenia jego mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń oraz przyjęcia innego modelu życia w tym zakresie – co w obecnym okresie  jest koniecznością cywilizacyjną.  Korzystnym w procesie transformacji transportowej jest fakt zrozumienia wagi problemu związanego z redukcją emisji liniowej (transportowej) na poziomie unijnego programowania, który stanowi silny impuls do właściwego ukierunkowania działań.

 

Poważne potraktowanie roweru jako alternatywy w komunikacji wymaga zmiany w podejściu do trasowania powiązań i budowy infrastruktury, która główny nacisk kładzie na konieczności stworzenia bezpiecznej oraz odseparowanej drogi rowerowej po to, by rowerzyści byli fizycznie i mentalnie bezpieczni. Jest to szczególnie ważne, aby jazda na rowerze była realną opcją dla szerokiego grona osób o różnym wieku i umiejętnościach a tym samym poważną konkurencja dla indywidualnego transportu samochodowego.

Dlatego też celem głównym Koncepcji jest stymulowanie rozwoju transportu zeroemisyjnego, w tym mobilności rowerowej, poprzez wskazanie sieci powiązań rowerowych na terenie województwa dolnośląskiego możliwych do pokonania w codziennych podróżach.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!