Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
04-11-2019Zdjęć: 23
Relacja z warsztatów dotyczących kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych

W dniach 28-29.10.2019 r. odbyły się warsztaty szkoleniowe dotyczące kontroli przestrzegania uchwał antysmogowych dla województwa dolnośląskiego, które zostały przyjęte przez Sejmik Województwa już dwa lata temu.

Szkolenia były adresowane przede wszystkim do strażników i urzędników gminnych, którzy są zobligowani do kontrolowania przestrzegania przepisów przez wszystkich mieszkańców. Warsztaty, prowadzone przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, zostały zorganizowane na Stadionie Wrocław - w wydarzeniu wzięło łącznie udział 250 osób. Uroczystego otwarcia szkoleń dokonali Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli szansę zaznajomić się z różnymi aspektami kontroli uchwał anytsmogowych: przepisami regulującymi sprzedaż kotłów na paliwa stałe, mogli dowiedzieć się jak działają straże gminne na Dolnym Śląsku w kontekście kontroli palenisk, nauczyć się rozpoznawać poszczególne rodzaje węgla i mieszanek z jego udziałem, dokonać pomiaru wilgotności drewna, nauczyć się czytać świadectwa jakości paliw i tabliczki znamionowe, czy też rozpoznawać ruszt awaryjny w kotłach.

Organizatorami warsztatów szkoleniowych były: Województwo Dolnośląskie - Instytut Rozwoju Terytorialnego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z Zespołem Doradców Energetycznych „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE".

Więcej:

https://irt.wroc.pl/aktualnosc-542-warsztaty_szkoleniowe_pn_kontrola.html

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/91137/Szkolili-sie-z-ustaw-antysmogowych

https://www.facebook.com/daminfo/videos/vb.139576942808077/481351749147128/?type=2&theater

Szkolenie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
www.wfosigw.wroclaw.pl
Nazwa zadania: Kontrola przestrzegania uchwał antysmogowych - warsztaty szkoleniowe
Wartość ogólna przedsięwzięcia: 135 406 zł
Dotacja WFOŚiGW we Wrocławiu: 43 000 zł

loga