Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
Materiały informacyjne o uchwałach antysmogowych

Z dniem 1 lipca 2018 r. zaczęły obowiązywać regulacje wynikające z uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska.

Przypominamy, że ograniczenia i zakazy określone w uchwale dotyczą wszystkich użytkowników urządzeń o mocy do 1 MW, w których następuje spalanie paliw stałych, czyli użytkowników kotłów oraz pieców i kominków na paliwo stałe. Uchwała antysmogowa obowiązuje w całym województwie dolnośląskim. Z uwagi na występowanie w województwie zróżnicowanych uwarunkowań, zostały przyjęte trzy uchwały antysmogowe: dla gminy Wrocław, dla uzdrowisk oraz dla pozostałej części województwa. 

Instytut Rozwoju Terytorialnego przygotował akcję informacyjną w celu podniesienia świadomości społecznej o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz obowiązkach wynikających z uchwał antysmogowych.

W radiu emitowany jest dedykowany spot, równocześnie dla wszystkich zainteresowanych zostały przygotowane materiały poświęcone uchwałom antysmogowym: ulotki, plakaty oraz animacja (mp4) w formie slajdów do wyświetlania na ekranach, telebimach i stronach internetowych. Zachęcamy do pobierania i wykorzystania materiałów.