Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
10-07-2020Zdjęć: 5
Prace nad „Strategią Energetyczną Dolnego Śląska – kierunkami wsparcia sektora energetycznego”

Trwają prace nad „Strategią Energetyczną Dolnego Śląska – kierunkami wsparcia sektora energetycznego”, które prowadzone są przez Instytut Rozwoju Terytorialnego i Wydział Rozwoju Gospodarczego UMWD.

Dotychczas odbyły się dwa spotkania Zespołu ds. Rozwoju Energetyki Województwa Dolnośląskiego, którego zadaniem jest wspieranie prac nad dokumentem, poprzez ich ocenę i opiniowanie w kluczowych etapach realizacji.

We współpracy z Zespołem powstały „Założenia do Strategii Energetycznej Dolnego Śląska …”, które stanowią ramy do prowadzenia prac nad dokumentem i zawierają jego merytoryczny zarys. Biorąc pod uwagę aktualne wyzwania, przyjęto ambitny cel dla Dolnego Śląska zakładający osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Założenia zostały przyjęte Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego w dniu 9 czerwca 2020 r. i stanowią załącznik nr 2 do niniejszej Uchwały. Z treścią Założeń można zapoznać się również tutaj - https://irt.wroc.pl/pliki/zalozenia_do_se/index.html

Warto również wspomnieć, że zdobywając wiedzę o tym, jakie działania w zakresie rozwoju energetyki są prowadzone aktualnie na terenie Dolnego Śląska, 30 czerwca 2020 r. odwiedziliśmy Energetyczny Klaster Oławski EKO. Ciekawe wystąpienia, dyskusje i rozmowy, a także zwiedzanie obiektów w Gaju Oławskim były niezwykle inspirujące i przybliżyły rozwijające się możliwości rozwoju energetyki rozproszonej z poszanowaniem środowiska i przestrzeni. Krótka fotorelacja znajduje się w załączeniu.