Strona www.irt.wroc z tekstem.png
PZPWD_200.png
Studia nad rozwojem 200x66.png
Platforma wymiany wiedzy 200x66.png
SMOG 200a.png
bkdś 200.png
LOGF 200.png
kolej2.png
DPR 200x66.png
Cykloprojekt 200x66.png
DORT 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
SIEDZIBA_200.png
otw.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
grafika
Dołączone pliki:
Program2.9 MB
Rowerowe forum metropolitalne 20.04.2018

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w Rowerowym Forum Metropolitalnym, któreodbędzie się 20 kwietnia 2018 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym (ul. Wystawowa 1, Wrocław). Forum stanowi część programu II Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego (20-22 kwietnia 2018 r.) i organizowane jest przez reprezentujący Województwo Dolnośląskie Instytut Rozwoju Terytorialnego we współpracy z Biurem Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu, wrocławskim oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Glacensis.

Podstawowym założeniemForum jest wypracowanie rozwiązań dot. wspierania mobilności rowerowej, które następnie zostaną faktycznie wdrożone przez samorządy na poziomie regionalnym i lokalnym. W związku z zakresem poruszanych zagadnień na Forum zaproszeni zostali również przedstawiciele rządu, ale co równie ważne, aktywiści działający w sektorze pozarządowym. Rowerowe Forum Metropolitalneto okazja do dyskusji nad obecnymi i nadchodzącymi wyzwaniami w zakresie zarządzania mobilnością rowerową.

Rowerowe Forum Metropolitalne wpisuje się w założenia Dolnośląskiej Polityki Rowerowej, która kompleksowo ujmuje kwestie techniczne, organizacyjne, planistyczne, promocyjne, edukacyjne i finansowe, dotyczące ruchu rowerowego.

Tematy poruszane podczas Forum to m.in. nowe trendy w rozwoju ruchu rowerowego (rowery elektryczne, dostawy rowerami towarowymi), działania na rzecz zrównoważonej mobilności w obszarach metropolitalnych czy też możliwości i sposoby prowadzenia ruchu rowerowego na terenach chronionych. Obradom Forum towarzyszyło będzie podpisanie przez regiony nadodrzańskie listu intencyjnego na rzecz realizacji trasy Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej, a także warsztaty z zakresu projektowania infrastruktury rowerowej. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym programem.

Wstęp na Forum oraz warsztaty jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację poprzez stronę Festiwalu Rowerowego: http://www.festiwalrowerowy.eu/festiwal-rowerowy/forum.

 

Do zobaczenia we Wrocławiu!