Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
Konferencja „Efektywność energetyczna a jakość powietrza – perspektywy dla Dolnego Śląska”

W trakcie dwudniowego wydarzenia zorganizowanego przez Projekt Doradztwa Energetycznego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele rządu i samorządów oraz liderzy należący do grona ekspertów w dziedzinach związanych z ochroną klimatu.

Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie Projektu Doradztwa Energetycznego oraz przedstawienie informacji o aktualnych źródłach finansowania przedsięwzięć z obszaru gospodarki niskoemisyjnej.

W ciągu dwóch dni prelekcji i wystąpień poruszone będą kluczowe zagadnienia, stanowiące istotę podejmowanych działań w zakresie ochrony środowiska w Polsce i szerzej na Dolnym Śląsku, m.in.: walka ze smogiem i realizacja rządowego programu "Czyste Powietrze" a także wdrażanie uchwały antysmogowej na terenie województwa dolnośląskiego. Wydarzenie będzie doskonałą platformą do wymiany  doświadczeń pomiędzy instytucjami na co dzień zajmującymi się ochroną środowiska a samorządem. Zaprezentowane będą także  planowane działania w ramach Zielonego Ładu oraz OZE jako inwestycjach przyszłości.

Organizatorzy wydarzenia liczą, że przedstawione zagadnienia i wnioski, wynikające z tematyki konferencji  staną się impulsem dla dolnośląskich samorządów i przedsiębiorców, a ich realizacja pozwoli za rok, podzielić się nowymi doświadczeniami i dobrymi praktykami z obszaru gospodarki niskoemisyjnej w tym efektywności energetycznej i OZE.