Strona www.irt.wroc z tekstem.png
NA SKRÓTY:
PZPWD_200.png
SMOG 200a.png
drogowskaz_pociag.png
drogowskaz_auto.png
drogowskaz_rower.png
PolNiem portal Gosp Przesstrz 200x66.png
GEOPORTAL_200.png
grafika
(?) Geoportal Dolny Śląsk

Instytut Rozwoju Terytorialnego bierze udział w projekcie pt. „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk - budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 a jego celem jest aktualizacja uruchomionego w 2012 roku Geoportalu Dolny Śląsk. Rozbudowa Geoportalu polega na: wdrożeniu elektronicznych e-usług, rozbudowie portalu o nowe funkcjonalności, moduły i dane przestrzenne. Instytut Rozwoju Terytorialnego dostarczy dane z zakresu zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego. Publikacja tych danych w Geoportalu da możliwość bezpośredniego dostępu społeczności Dolnego Śląska do map nowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Dolnośląskiego przedstawiających stan i planowane kierunki zagospodarowania przestrzeni naszego regionu.

Pozostałe jednostki Województwa Dolnośląskiego, które biorą udział w realizacji projektu to Wydział Geodezji i Kartografii oraz Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Wydział Geodezji i Kartografii odpowiada za zadania dotyczące rozbudowy Geoportalu Dolny Śląsk o nowe e-usługi, funkcjonalności oraz za nowe moduły i dane przestrzenne. Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych odpowiada za budowę bazy ewidencji wód i melioracji.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod adresem http://wgik.dolnyslask.pl/web/start/opis

Geoportal Dolny Śląsk można odwiedzić klikając na poniższe logo